Kácení a prořezávání stromů

Pokud máte strom, který přerůstá váš dům či hrozí jeho pád nebo jakákoliv příčina, která ohrožuje majetek či osoby na životech. Obraťte se na odborníky! Řešíme kritické stavy stromů, přořezávání větví nebo přímo pokácení s ekologickou likvidací.

Odborníci

Prořezávání stromů a větví

Rizikové kácení

Ekologická likvidace

Úklid a odstranění pařezů

Kácení a prořezávání stromů - Plošiny Elpoš

Profesionální i rizikové kácení stromů

Zajišťujeme profesionální kácení, prořezávání a ořez stromů všech druhů a velikostí. Ať už se jedná o listnatý či jehličnatý. Provádíme jak klasické kácení, tak i kácení rizikové. Pokácený strom očistíme od větví a nařežeme na menší díly. Dřevo vám můžeme ponechat na zahradě k dalšímu využití či ke spálení, pokud si budete přát dřevo odklidit, zajistíme jeho odvoz včetně ekologické likvidace. Po skončení prací po sobě uklidíme.

Prořezávání stromů ve výškách

Realizujeme různé druhy řezů (omlazovací, výchovné či zdravotní) ovocných či okrasných stromů. Nejčastěji poptávanou službou je redukce korun vzrostlých stromů. K prořezávaným stromům přistupujeme velmi šetrným způsobem. Pro ořez ve výškách využíváme naší vlastní techniku jako jsou autoplošiny a pracovní plošiny.

Likvidace po živelných pohromách

Provádíme úklid větví a rizikovou likvidaci vyvrácených stromů v důsledku vichřice či větrných poryvů.

Všechny práce realizujeme za použití vlastní techniky. Jsme připraveni na každou eventualitu. Práce ve výškách vykonáváme z pracovních vysokozdvižných plošin či za pomoci vlastních autoplošin.

Povolení na kácení stromů

Často se nás naši klienti ptají, zda potřebují ke kácení stromů povolení. Dle novely vyhlášky č. 189/2013, která upravuje zákon o ochraně přírody a krajiny č. 114/1992 Sb., je možné kácet dřeviny s obvodem kmene menším než 80 cm ve 130 cm nad zemí bez povolení.

Pokud váháte, zda je kácení vašeho stromu nutné, neváhejte nás kontaktovat. Náš odborný personál vám rád poradí a navrhne možnosti splňující vaše potřeby. Kromě zmíněných služeb zajišťujeme i revize plošin a pronájem autoplošin. Kontaktujte nás či nás navštivte přímo v našem sídle v Žitenicích u Litoměřic. Přenechte tyto úkony odborníkům a využijte profesionálních služeb firmy Plošiny Elpoš za příznivé ceny.